Vyberte možnost Stránka

GR 11 – 13. ETAPA (17.7.) – Festivalová pohoda

autor: | Srp 12, 2016 | GR11, Španělsko | 0 komentářů

DENNÍ VZDÁLENOST – 17 km

STOUPÁNÍ – 500 m

KLESÁNÍ – 1100 m

KUMULATIVNÍ VZDÁLENOST – 241 km


Ráno jsme vstali až v 6:45. Zima moc nebyla, ale stan  byl abnormálně mokrý. Při balení jsme mohli pozorovat, jak slunce postupuje na protějších skalách. Nakonec se dostalo až k nám, když jsme odcházeli :-). Jezero bylo po ránu klidné jako zrcadlo. Luce vyrazil dříve, my okolo půl 9. Náš cíl bylo stihnout nakoupit do 13 h ve vesnici Sallent de Gállego 15km daleko. 

Sestup byl prudký a velmi špatně značený. Nahoru už stoupali lidé, takže se dalo lehce odvodit kudy jít. Ke konci údolí procházíme SKI areálem s velkým parkovištěm. Tam značka končí úplně a začíná dosud nejhorší část celé GR 11. Jde se po rušné rozpálené silnici několik kilometrů. Odtrhneme se až za vesnicí Formigal. To je zvláštní město duchů plné hotelů, které jsou však v provozu pouze v zimní sezóně. Pod námi je vidět velká přehrada. Hned zase myslíme na koupání. 

Jdeme rychle a jsme už dost zničení. Dorazíme okolo 11:45 a procházíme okolo sportovního obchodu s plynovými bombami, takže raději dokupujeme ještě druhou do zásoby. Sice je to velká zátěž navíc, ale ve vysokých horách potřebujeme mít jistotu teplého čaje. Rychle se snažíme najít ještě potraviny než zavřou. Procházíme celou vesnici. V tom si uvědomuji, že jsem na internetu zahlédl informací o tom, že tady od 15. 7. – 30.7. probíhá festival Pyrenejos Sud. Tak proto všude tolik lidí! 

Potraviny najdeme. Teď nás čeká 3 a půl dne bez obchodu, takže je potřeba důkladně promyslet co koupit, ať nemáme hlad a zároveň ať je to přiměřeně těžké. Takže zdravé to rozhodně nebude. 

Jedna důležitá věc ale chybí! Toaletní papír! Těžké pochopit jak tak základní věc může být vyprodaná, ale viníkem jsou asi návštěvníci festivalu. Tak aspoň kupujeme kapesníky v lékárně.

Dorazili jsem v době oběda, takže si kupujeme to, co bychom nikdy netahali kvůli váze: čočku ve sklenici, kukuřici v plechovce, rajcata, cibuli, masové koule a pivko. Kousek od nás je řeka s malým stínem, tak jsme ho zabrali a udělali si tam na pár hodin pohodlí. Potřeboval jsem stáhnout z foťáku fotky a dokud jsme na signálu, tak publikovat něco na blog. 

Začala siesta a řeka se ihned obsadila množstvím místních lidí se psy. Potom ještě vyrážíme omrknout festival. Spousty stánků, jedna stage a opravdu divná směska lidí. Siesta platí i pro festival, kdo by se tam v tom vedru trmácel, tak je atmosféra spíše poklidná :-). Omrkneme taky přehradu, ale koupat se v ní nedá, tak vyrážíme zpět do hor. Dle průvodce je dobré místo pro kemping cca 1,5 h od vesnice. Vyrážíme v 5, takže ideální. Cesta stoupá po polích, později se připojujeme na asfaltku vedoucí k další přehradě, sloužící zřejmě jako dolní nádrž přečerpávací elektrárny. Po dalších 2 km dojdeme k piknikovému stolu s houpacím koníkem, kde zůstaneme na noc. 

Z trasy se vrací spousta výletníků. Takže se jen jdeme umýt k řece a vaříme, se stanem čekáme až do devíti, jelikož jsme moc na očích.

O AUTOROVI

Kamil Perutka

Kamil Perutka

Jsem v naší dvojce ten praktický a racionální článek. Chápejte to tak, že jsem ten co má nejdříve ze všeho strach, leccos vidí zbytečně skepticky a kupředu se posouvá docela pomalu. Myslím si ale, že právě díky tomu tvoříme takovou super dvojku. Na našich cestách fotím a natáčím, ať máme dostatek materiálu jak pro naše vzpomínky, tak pro tento blog. V pracovním životě se živím jako grafik, tvořím weby a snažím se také prodávat fotografie.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Rychlé změny počasí na Monte la nuda

Rychlé změny počasí na Monte la nuda

Noci v lese mají své velké výhody. Nefouká tam, není tam rosa, a pokud Vás nenavštíví zvěř, tak tam je celkově větší klid. To byl náš případ. Už při snídani se těšíme do sedla Passo di Pradarena.

Nejvyšši hora treku: Monte Prado

Nejvyšši hora treku: Monte Prado

Vypadá to, že předpověď nelhala. Probouzíme se do mlhavého rána. Je tedy trochu těžší usušit stan, ale lehce profukuje, to taky pomáhá. Noc pro mne nebyla nic moc, jelikož celou noc dost foukalo a každý prudší poryv mě osprchoval.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NOVÉ PŘÍBĚHY PRAVIDELNĚ DO VAŠÍ SCHRÁNKY?

Nechte nám tedy e-mail a my Vám pošleme upozornění, když na blogu vyjde nový článek. Ničím navíc Vás obtěžovat nebudeme. Čestné pionýrské!