Když jsem se dozvěděla o možnosti vyzkoušet fotoobraz od Saal-Digital.cz, byla jsem nadšená. Narazila jsem totiž na mnoho nadšených recenzí. Očekávání byla proto velká.

Naplnily se?

Na první pokus se to bohužel nepovedlo. Ale firma @Saal.Digital.CZ v tom byla nevinně, nicméně nepředbíhejme.

Rozhodla jsem se pro formát, se kterým jsem se zatím na vlastní kůži nesetkala – panorama. A ne jen tak ledajaké, rovnou 120cm dlouhé a 30cm široké. Tedy opravdu „dlouhá nudle“ 🙂 Materiál jsem zvolila Alu-Dibond, tedy tisk na hliníkovou desku. Po důkladné postprodukci následovalo objednání. Jelikož nebylo potřeba stahovat a instalovat žádný program pro tvorbu (obrazy je možné vytvořit přímo přes web), bylo to snadné. Bohužel tady jsem asi udělala chybu v tom, že jsem objednávku odeslala asi 14 dní před vánoci. A trefila se tak do předvánočního balíkového šílenství. Výroba proběhla do 3 dnů, ale firma PPL mi balík následně držela asi 4 dny bez možnosti osobního odběru. Připadalo mi, že ani neví, kde balík je.

A zřejmě v té době se jim bohužel obraz podařilo zničit. Balík byl obrovský (odhadem 170cm x 70cm) a žádné poškození jsem při letmém ohledání u řidiče nenašla. Po rozbalení jsem ale bohužel zjistila, že je obraz hodně ohnutý. Přepadlo mě zklamání 🙁  Kdyby bylo prohnutí jen do tvaru luku, možná by šlo podlepením zachránit, ale tady šlo o prapodivné vlnovky.

Ihned jsem proto kontaktovala firmu @Saal.Digital.CZ, která mne odkázala na reklamační formulář na jejich webu. A od této chvíle si mě firma svým skvělým přístupem zase získala.

Vyplnit reklamační formulář byla otázka chvilky a hned na jeho konci mi byly nabídnuty možnosti řešení. Vybrala jsem „Nový produkt“. Ten byl do 1 hodiny od reklamace vyroben a odeslán! Do jedné hodiny, nekecám! A to byl pátek před vánoci. Tomu říkám zákaznický servis 🙂

Obraz na druhý pokus dorazil zcela v pořádku a já si mohla vychutnat ten blažený pocit mého velkého panorama z 800km dlouhého přechodu pyrenejských hor po trase GR11, více zde: Přechod GR11.

Kvalita tisku je naprosto bez chyby a rozlišení jemné (taky jsem si dala záležet a dodala fotografii s rozlišením 14583px x 4053px). Barvy prakticky shodné s tím, jak jsem fotografii zpracovala. Tisk na hliníkovou desku navíc obrazu propůjčuje zvláštní netypický povrch, který je zajímavý na dotek. A že si už jej stihlo osahat mnoho návštěv 🙂

Závěr?

Fotoobraz od Saal-Digital.cz rozhodně doporučuji.