Po zveřejnění mé nadšené recenze na fotoknihu jsem dostal možnost vyzkoušet od @Saal.Digital.CZ i některý z nabízených fotoobrazů. Volba padla na klasické fotoplátno Canvas.

Jak to tak bývá, nejtěžší fází byl výběr vhodné fotky. Vzhledem k plánovanému umístění na tmavě hnědé stěně jsem zvolil pobřeží ostrova Gran Canaria při zlaté hodince, těsně před západem slunce. Fotografie je díky tomu plná oranžových tónů a na hnědém pozadí bude vypadat skvěle.

Pro tvorbu jsem tentokrát zvolil objednání prostřednictvím webu, stahovat software pro obraz rozhodně není potřeba. Vše je intuitivní a rychlé. Prostě jen vyberu materiál, rozměr, nahraji fotku a tím je vše hotovo. Pak následují už jen kontaktní údaje a platba. Plátno má výhodu, že není potřeba žádný závěsný systém, obraz lze zavěsit přímo za dřevěný rám.

A jak to dopadlo?

Za cca 3 dny mne potěšil e-mail o expedici, dalších cca 4-5 dní zabralo doručení do ČR. Jen musím vyjádřit velkou nespokojenost s PPL. Poslední dobou je každá zkušenost negativní. Balíky drží vždy pár dní neznámo kde, na webu visí informace, že už je doručován, ale samozřejmě není. SMS o doručování mezi 8 – 18 hodinou už je jen pomyslnou třešničkou. Informace k ničemu, to už rovnou můžou napsat že přijedou někdy dneska.

Ale zpět k obrazu. Překvapilo mne precizní a obrovské balení. Krabice byla o hodně větší než obraz samotný, aby při poškození rohů zůstal obraz neporušen. Vzhledem k velkému očekávání po nadšené zkušenosti s fotoknihou jsem očekával perfektní výsledek. A @Saal.Digital.CZ opět nezklamal.

Barvy přesně dle mého monitoru, pevný a precizně zpracovaný dřevěný rám. Bonusem jsou přiložené klínky na dodatečné dokonalé napnutí plátna. Fotoplátno nevyžaduje tak velké rozlišení, takže i pro můj rozměr 90×30 stačil výřez běžné fotografie okolo 16Mp.

Obraz vypadá úžasně, takže znovu díky Saal.Digital.CZ !