Vyberte možnost Stránka

Netradiční Ježíšek

autor: | Led 26, 2017 | Gran Canaria, Kanárské ostrovy, Španělsko | 0 komentářů

Datum: 24.12.2016

Vánoce bez cukroví a vánočky jsme si neuměli představit. Trochu nás zaskočilo, že Raúl nemá troubu, ale prý je to ve Španělsku běžné. Vánočku tedy nahradily croissanty a cukroví jsme nakoupili místní. Čokoládové bonbóny, mandlové pusinky a máslové sušenky doplnily naše nepečené Raffaello kuličky.

V týdnu jsme vyrazili na lov vánočního stromečku. Jehličnany v Teroru nemají, takže jsme nakonec vybrali ještě nerozkvetlý květ agáve, připomínající stromek alespoň tvarem. Na přízdobu pokoje jsme si donesli taky několik bambusů. Poprvé v životě jsme zažili absolutně poklidný předvánoční čas. Obchody byly prázdné, neboť zde nákupní šílenství vrcholí až za 14 dní. Dárky nám letos Ježíšek nenadělil, protože celý náš současný život je jeden velký dárek :-).

Velkým zážitkem pro nás byla vlastnoruční výroba stojanu a ozdob. V kůlně jsme našli několik akrylových barviček, kterými jsme pomalovali „baňky“ z kartonu, které jsme doplnili přírodními ozdobami. Akorát světýlka jsme si koupili, protože bez těch by Vánoce nemohly započnout!

Ráno jsme  pospali, dlouze posnídali při koledách ze Spotify, nachystali cukroví a ovoce a vyrazili na údajně nejpěknější vyhlídku na Teror – nedaleký kopeček s ohromným křížem na vrcholu. Po cestě jsme narazili na divoký rozmarýn, který jsem si musela nasušit a impozantní skalní okno, kterých je na Gran Canarii díky erozi mnoho.

Doma jsme si připravili se Sandrou svařák a dohodli se na večeři v sedm hodin. V Argentině, odkud pochází se prý štědrovečerní večeře formou grilování podává symbolicky o půlnoci, takže ji zaskočilo, že chceme jíst už v pět. Dnešní den byl pro ní pracovní, volno si chtěla vybrat až příští týden.

Spojili jsme se s rodinami a provykládali se do odpoledne. Připravili jsme bramborový salát a hrachovou polévku a Sandra zase malinké krevetky na česneku a paprice. Jako dezert jsme si dali spanělskou mandlovou halvu – Turón. Vykládali jsme si při vínečku a okolo desíti se rozhodli pustit si přes projektor novodobé pojetí popelky. Co by to bylo za Štědrý den bez pohádky!

Přestože jsme se báli, jaké to bude slavit Vánoce poprvé v životě bez rodiny, byla to příjemná zkušenost, plná klidu, míru, lásky a pohody. A díky internetu jsme si byli s rodinou i přes takovou dálku nablízku.

O AUTOROVI

Marki

Marki

Snažím se žít v souladu s heslem, že správně vidíme jen srdcem. Věřím, že každý sen je uskutečnitelný. Ráda přijímám výzvy a vytrvale se ženu za svým cílem, krůček po krůčku. Někdy jsem jako tvrdohlavý mezek, který se musí spálit, ale i tyto zkušenosti jsou potřeba, abych se z nich mohla poučit. Strach není můj nepřítel, ale učitel. Snažím se dělat, co mě těší, ve všech sférách svého života. Radost je můj poklad.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Rychlé změny počasí na Monte la nuda

Rychlé změny počasí na Monte la nuda

Noci v lese mají své velké výhody. Nefouká tam, není tam rosa, a pokud Vás nenavštíví zvěř, tak tam je celkově větší klid. To byl náš případ. Už při snídani se těšíme do sedla Passo di Pradarena.

Nejvyšši hora treku: Monte Prado

Nejvyšši hora treku: Monte Prado

Vypadá to, že předpověď nelhala. Probouzíme se do mlhavého rána. Je tedy trochu těžší usušit stan, ale lehce profukuje, to taky pomáhá. Noc pro mne nebyla nic moc, jelikož celou noc dost foukalo a každý prudší poryv mě osprchoval.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NOVÉ PŘÍBĚHY PRAVIDELNĚ DO VAŠÍ SCHRÁNKY?

Nechte nám tedy e-mail a my Vám pošleme upozornění, když na blogu vyjde nový článek. Ničím navíc Vás obtěžovat nebudeme. Čestné pionýrské!